1

Świąteczna podróż dookoła świata z Kretem Filipem

Ho Ho Ho

Rok 2016 jest jednak cały czas na wariackich papierach. Gdy już myślałem, że jakaś stabilizacja na wszystkich frontach to nagle pojawia się jakiś feler. No cóż, mądre chińskie przysłowie mówi- „Ambicją sięgamy wyżej nieba, ale los nasz jest cieńszy od papieru”. Ale nie będę wylewał tu gorzkich żali tylko powiem Wam o sprawie przyjemnej jaka się zadziała w czasie naszej nieobecności.

Słyszeliście już o projekcie Podróżuj z Kretem Filipem? To audiobook, który powstał pod przewodnictwem okiemmamy.pl

Ja oraz 11 innych blogerów napisało bajki o idealnie wpisującej się obecnie tematyce – Święta Bożego Narodzenia.

W projekcie uczestniczą:
ZieloniOni Konfabula Macierzyństwo – raz Bakusiowo Rudym Spojrzeniem Na Świat Dzieciorka Nie tylko różowo Nasze Bąbelkowo Mama w biegu Radosław Zalewski Mamaszka  OkiemMamy Pewna Mama

kret

11

Kret Filip opowie Wam jak wyglądają Święta w innych państwach. Z racji tego, że od kiedy sięgam bądź co bądź jeszcze nie taką starą  pamięcią – lubiłem pisać. W większości przypadków do szuflady, chociaż z tym też bywało różnie. Jednak od kiedy mam dzieci, moja twórczość dedykowana jest najczęściej im, o tym pisałem TU.

Fajnym wyróżnieniem jest dla mnie możliwość wzięcia udziału w projekcie, tym bardziej że poprzeczka postawiona była wysoko. Jak Nam wyszło ? Nie nam to oceniać. Ta kwestia spada na Was;) Czekamy na Wasze opinie, a dokładnie Waszych dzieci. Jedyne co mogę powiedzieć, że jeśli wyszło w połowie tak fajnie jak my się bawiliśmy, to sukces murowany.

Pisanie bajek zacząłem jakoś we wrześniu, a progi studio MixTrack przekroczyliśmy na początku października, także z klimatem świątecznym wyprzedziliśmy nawet hipermarkety i reklamę Allegro.

Dzięki temu, że wszystkie osoby tworzące audiobook, włożyły w każdy rym i słowo swoje serducho, a My Slow Nice Life podczas korekty, potrafiła je doszlifować tak by brzmiały jak kryształ a nie pisk kredy po tablicy. W mojej subiektywnej opinii wyszło świetnie. Oczywiście tu należy dodać, że bez tego że ktoś uwierzył w genialność projektu i został sponsorem – tu ukłon w stronę Zalesie Mazury Active Spa, nie miałoby prawa wyjść aż tak profesjonalnie.

Wiele osób ciężko pracowało, by produkt końcowy mógł wyglądać tak jak wygląda. Cieszę się niezmiernie, że miałem możliwość większość z tych osób poznać. Jak to w życiu bywa, pewne znajomości stały się kolejnym etapem w moim dalszym życiu.

Studio MixTrack znajduje się prawie pod moim domem, a z Bartkiem który zna swój fach nadajemy na tych samych falach. Powiem jedno: COŚ WISI W POWIETRZU!

Ale dziś to Kret Filip jest gwiazdą programu. 4 grudnia w urokliwej kawiarni Smocza – Fajne Miejsce, odbyła się premiera audiobooka.

Mega fajnym uczuciem było wziąć do ręki zmaterializowany owoc, coś co jeszcze do niedawna było zlepkiem słów i luźnymi zapiskami. Tym bardziej miło, że nagrany materiał ozdobiła  pięknie ilustrowana okładka projektu Brzozowska Design.

Nie powiem, super też było pokazać swoim dzieciom, płytę mówiąc – Widzicie to jest płyta, na której Wasz tata czyta swoją własną bajkę. A chyba nie muszę dodawać, że ich opinia była dla mnie najważniejsza.

Premiera odbyła się w rodzinnej atmosferze i za to właśnie wszystkim organizatorom należą się brawa. Każdy z autorów czytał swoje bajki, co wprowadziło wszystkich, a zwłaszcza dzieci w bajkowy i świąteczny klimat.

Mega trafnym pomysłem było wspólne robienie, pieczenie i dekorowanie pierniczków. A całość dopełniły prace plastyczne, gdzie rodzice wraz z dziećmi mogli nauczyć się robienia Mikołaja techniką origami – tu warto zaznaczyć, że rodzice mieli nie mniej frajdy niż dzieci, a może nawet i więcej;)

dsc06176

dsc06172

dsc06160

dsc06156

dsc06153

dsc06161

2

bart

5

7

6-horz

3

dsc06107-horz

 

Nie można zapomnieć o wisience na dziecięcym torcie jaką okazała się być paczka słodkich łakoci przygotowana przez Tesco.

Na koniec tylko dodam, że serdecznie zapraszam Was do zakupu audiobooka, który jest idealnym prezentem pod choinkę.

Płytę możecie kupić tutaj:

http://certyfikat.okiemmamy.pl/krecik/

Wszystkim, którzy się zaangażowali w projekt bardzo dziękujemy

zalesie_big2-wlasciwe-800x441

logo-tesco-joy-of-good-things-pl-vertical_a

logo-new

Mamy także dla Was także niespodziankę!

Organizujemy konkurs, gdzie do wygrania będą płyty z audiobookiem.

Szczegóły pojawią się niebawem na naszym Facebook’u.  Na Wasze i Waszych dzieci opinie czekamy z niecierpliwością.

…coraz bliżej święta…coraz bliżej święta…bądźcie grzeczni, bo Mikołaj wszystko widzi!